Warsaw Swing – kim jesteśmy

Warsaw Swing prowadzą Anna i Piotr Makowieccy, małżeństwo, które połączyła wspólna pasja – taniec. Anna i Piotr pracują razem od ponad 27 lat, są więc doskonale zgrani i mają ogromne doświadczenie. W tańcu ważny jest feeling i charyzma – na szczęście oboje, i Piotr, i Anna, są niezwykle charyzmatyczni: zarażą swoja pasja i porwą do tańca każdego! A do tego są wyrozumiali, cierpliwi i profesjonalni; ich wyjątkowo metodyczny sposób prowadzenia zajęć sprawiają, że kursanci zakochują się w tańcu już po pierwszych zajęciach. Wychowankowie Anny i Piotra to obecnie najlepsi w Polsce trenerzy i choreografowie wielu technik tanecznych. I choć nie każdy uczeń podejmuje próbę profesjonalnego tańca, wszyscy, którzy skończyli tę szkołę, są po prostu skazani na wspaniałą zabawę na parkiecie – i to dożywotnio. Raz pokochanego tańca nie da się “odkochać”. A na pewno nie po nauce w szkole Piotra i Ani

Dlaczego Warsaw Swing?

Warsaw – bo jesteśmy w Warszawie. W tym mieście mieszkamy, to miasto kochamy, w tym mieście płacimy podatki. I choc różnego rodzaju eventy czy taneczne obozy organizujemy także poza Warszawą, zawsze tu wracamy – bo to miasto jest naszym domem.

Swing – bo nasz ukochany taniec to West Coast Swing. Jesteśmy w nim zakochani od ponad 7 lat.  Stał się naszą pasją (zaraz po Boogie Woogie, Rock & Roll, Disco w parach i Izolacjach Jazzowych). Staramy się tę pasję zaszczepić w ludziach, którzy chcą tańczyć. Jesteśmy pionierami tego stylu w Polsce! Uczyliśmy się od najlepszych amerykańskich nauczycieli na warsztatach w  Europie i  USA. Jako pierwsi zaprosiliśmy do naszego kraju nauczycieli z USA – bo stamtąd własnie pochodzi West Coast Swing. Byliśmy też współorganizatorami pierwszego w Polsce festiwalu Warsaw Swing,  podczas którego na parkiecie spotykają się tancerze WCS z całego świata. Obecnie pod nazwą Warsaw Swing kryje się cała seria warsztatów i imprez, które organizujemy i ktore zawsze krążą tematycznie  wokół tańca West Coast Swing.